KHK’lı Fatma Görmez’in eşi 4,5 yıldır cezaevinde, oğlunu kanserden kaybetti, kendisi yoğun bakımda

Eşi 4,5 yıldır tutuklu olan, 3 yıl önce 14 yaşındaki oğlunu kanser nedeniyle kaybeden KHK’lı öğretmen Fatma Görmez de yoğun bakıma alındı. Oğlunun cenazesinde acılı babanın kelepçeleri çıkarılmamıştı.

Eşi Gülen cemaatine yönelik soruşturmalar kapsamında tutuklanan ve “örgüt üyeliğinden” cezaevinde tutulan Fatma Görmez, 5 Ocak 2018’de 14 yaşındaki oğlu Berk’i kanser nedeniyle kaybetmişti. Cezaevindeki baba Bekir Görmez’in elerindeki kelepçeyle cenazeye katıldığı Berk’in ardından KHK’lı öğretmen annesi de amansız hastalığın pençesine düştü.

SON İSTEĞİ EŞİNİN YANINDA OLMASI

İki kez kalp bir kez de böbrek ameliyatı olan ve 29 kiloya kadar düşen Fatma Görmez, hayati tehlikesi olduğu gerekçesiyle yoğun bakıma alındı. bir kulağında işitme duyusunu tamamen kaybeden Görmez’in son isteği ise cezaevindeki eşinin son günlerinde kendisinin ve hasta olan kızının yanında bulunması.

“YAŞAMADIĞI ACI KALMAMIŞTI”

Fatma Görmez için sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Yaşamadığı acı kalmamıştı, KHKlı babanın kelepçesi, oğlunun cenazesinde çıkarılmamıştı. Allah şifa versin, son gördüğümde 29 kg idi! ‘Günaydın Sayın Vekilim, eşi tutuklu olan, oğlu Berk’i 3 sene önce toprağa veren, Fatma Görmez yoğun bakıma alınmış’” ifadelerini kullandı.
 

Yaşamadığı acı kalmamıştı, KHKlı babanın kelepçesi, oğlunun cenazesinde çıkarılmamıştı

Allah şifa versin, son gördüğümde 29 kg idi!

“Günaydın Sayın Vekilim,
Eşi tutuklu olan, oğlu Berki’i 3 sene önce toprağa veren, Fatma Görmez yoğun bakıma alınmış”

pic.twitter.com/kHPLKUzFRc

— Ömer Faruk Gergerlioğlu (@gergerliogluof) January 9, 2021
YAŞADIKLARINI VİDEO İLE ANLATMIŞTI

Durumu kritik olan ve yoğun bakıma alınan Fatma Görmez, 2019 yılı Temmuz ayında yaşadıklarını sosyal medyada yayınladığı video ile anlatmıştı. Görmez, KHK ile görevinden uzaklaştırıldığını kaydederek, “Çok sevdiğim sınıf öğretmenliğinden ayrılmak zorunda kaldım. Yaşadığım böbrek nakli nedeniyle malulen emekliliğe başvurmuştum. KHK ile ihracım nedeniyle emekliliğim olmadı” demişti.

Yaşadıkları nedeniyle böbreklere bağlı olarak 2 kez kalp ameliyatı olduğunu kaydeden Fatma Görmez, “Kulağımın birini kaybettim. Eşim 3 yıldır hapiste. Oğlum 14 yaşında vefat etti. Yavrum babasını görmeden gitti. Sıkıntılara dayanamadığım için 29 kiloya düştüm. Şu anda hastanede sağlık problemleriyle uğraşmaktayım. Biran önce eşimin başıma gelmesini, 14 yaşındaki kızımla ilgilenmesini istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir