Başörtüsü ‘vitrin mankeni’ diye hedef gösterilen Büyükkeskin: Peşini bırakmayacağım

Boğaziçi Üniversitesi’ne Melih Bulu’nun rektör olarak atanması sonrasında kampüsteki protesto gösterilerine başörtülü olarak katılan Buse Büyükkeskin, AKP’lilerin hedefi olmuştu. AKP’de daha önce il başkanlığı yapmış ve şu anda Uluslararası Sosyal Medya Derneği Başkanı Mehmet Ardıç, başörtülü Büyükkeskin’i hedef alarak, “Ajans yine bir vitrin mankeni bulmuş!” diye yazmıştı.

AKP’liler tarafından hedef gösterilen Buse Büyükkeskin, RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası yayınında konuştu. Büyükkeskin, “Bugün bana edilen hakaret için suç duyurusunda bulundum. Burası Boğaziçi burada her görüşe saygı var. Biz buradayız birlikteyiz tek seslilikten hiçbir şey çıkmaz, çok sesli olmalıyız” dedi.

“BENİM İÇİN ‘AJANSTAN GETİRMİŞLER’ DEDİLER”

“Ben bu işin peşini bırakmayacağım, umarım adaletli bir son olur” diyen Büyükkeskin, şöyle devam etti:

“‘Orada başörtülü birisi barınamaz, barınıyorsa eğer onu ajanstan getirmişler, videoda görünsün diye getirmişlerdir’ dediler. Aslında Boğaziçi böyle bir ortam değil, anlatmaya çalışıyoruz ama nedense pek inanılmıyor. Ben şimdiye kadar başörtülü olduğumdan dolayı arkadaşlarımdan, bölümdeki arkadaşlarımdan ya da tanımadıklarımdan ayrımcı bir muameleye maruz kalmadım. Böyle bir algı yaratmaya çalışıyorlar diye düşünüyorum.”

“CİNSEL TACİZE VARACAK MESAJLAR ALDIM”

“Pek çok hakaret içeren, cinsel tacize varacak mesajlar aldım ama çok fazla destek mesajı da aldım. Yıl oldu 2021. Keşke başörtüsü veya fikirler sorun olmaktan çıksa. Twitter gibi mecralarda oturduğu yerden insanları hedef haline getirmek çok kolay. En azından bir yaptırımı olmalı. Ben Twitter’da, ‘mahkemede görüşürüz’ yazdım ama çok dalga geçildi. Hakkımı arayabileceğim en hukuki alan burası. Videoda sadece başörtü değil LGBT üzerinden de saldırılar oldu. Bizim talebimizi başka yöne çekmek için her türlü şeye başvuruyorlar.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir